۱۲ فروردین ۱۳۹۹
فروردین ۱۲, ۱۳۹۹

جوان سازی پوست صورت و دست با ۶ روش ارزان قیمت خانگی!!

فروردین ۱۲, ۱۳۹۹ ۰ دیدگاه

جوان سازی پوست صورت و دست با ۶ روش ارزان قیمت خانگی!!

جوان سازی پوست صورت و دست یکی از رازهای جوانی است. شما هم اگر به دنبال روش هایی برای جوان سازی پوست دست و صورت تان هستید به جای هزینه کردن برای روش های شیمیایی از این روشهای خانگی استفاده کنید.

خانم یا آقا، پیر یا جوان، همه و همه می‌خواهند پوستی شفاف و بدون چروک داشته باشند. پوست سالم بر زیبایی فرد می‌افزاید و نشان از سلامتی بدن دارد، درمان های خانگی برای جوان سازی پوست با روش های طبیعی می تواند به تسریع آن کمک کند.

با افزایش سن، پوست نرمی و انعطاف پذیری خود را از دست می‌دهد. رنگ رفتگی، خطوط ریز، چین و چروک، لکه های مرتبط با سن، و افتادگی روی پوست ظاهر می‌شود و پوست دمق و بی جان جای پوست شاداب و جوان را می‌گیرد.

دلایل دیگری نیز بر سلامت پوست تاثیر دارند، که از این میان می‌توان آلودگی، مراقبت‌های پوستی نادرست، قرار رفتن در معرض پرتوهای ماورا بنفش و مضرآفتاب، رژیم غذایی ناسالم، دی هیدراسیون، استرس، استعمال دخانیات، استفاده‌ی بیش از حد از مشروبات الکلی، و خواب ناکافی را نام برد. علاوه براین، مشکلات مرتبط با سلامت بدن نیز روی سلامت و کیفیت پوست اثرگذار است.

با این وجود، با چند تغییر ساده در سبک زندگی و درمان‌های خانگی که به آسانی تهیه می‌شوند، می‌‌توان جوانی را دوباره به پوست بازگرداند. در حقیقت، این اقدامات پوست را بسیار زیباتر و جوان تر از آنچه مورد انتظار شماست، جلوه خواهند داد.

در اینجا به ۶ درمان های خانگی برای جوانسازی پوست اشاره خواهیم کرد:

جوان سازی پوست دست و صورت با آب لیمو

آب لیمو از طریق کاهش لکه‌های ایجاد شده در اثر سن و دیگر علائم پیری، پوست را جوان می‌کند. ویتامین C موجود در لیمو یک آنتی اکسیدان قوی است که پوست را در برابر آسیب های ناشی از رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند. علاوه براین، خواص سفید‌کنند‌گی آب لیمو ظاهر کلی پوست را بهتر می‌کند.

چند قطره عسل را روی نصف لیمو بریزید و به نرمی آن را روی صورت بمالید. به مدت ۱۰ دقیقه آن را رها کرده و سپس با آب بشویید. یک یا دوبار در هفته این کار را انجام دهید.

و یا، می‌توانید آب یک لیمو را گرفته روی پوست بمالید. به مدت ۱۵ دقیقه آن را روی صورت نگه داشته و سپس با استفاده از آب خنک صورت را بشویید. این درمان را یکبار در روز استفاده کنید.

یکی دیگر از گزینه ها، ترکیب یک قاشق چای خوری آب لیمو با سفیده‌ی تخم مرغ، و نصف قاشق چای خوری خامه‌ است.خمیر تهیه شده را به صورت زده و بعد از گذشت ۱۵ دقیقه، آن را با آب خنک بشویید. این کار را یک یا دوبار در هفته تکرار کنید.

جوان سازی پوست دست و صورت با خیار

آب موجود در خیار، یک ماده‌ مغذی و مرطوب کننده عالی برای پوست به شمار می‌آید. خواص تسکین دهندگی آب خیار، برای پوست‌های آفتاب سوخته و مستعد آکنه بسیار مفید است و جوان‌سازی مجدد پوست را به همراه دارد. علاوه براین، آنتی اکسیدان موجود در خیار، پوست را روشن، براق و جوان نگه می‌دارد.

دو قاشق غذاخوری خیار رنده شده و نصف پیمانه ماست را برای تهیه ماسک صورت با هم ترکیب کنید. ماسک تهیه شده را به صورت و گردن بزنید. بعد از ۲۰ دقیقه، آن را با آب گرم بشویید. این ماسک را دوبار در هفته استعمال کنید.

در روشی دیگر، مقادیر مساوی خیار رنده شده را با پالپ هندوانه ترکیب کنید. چند قطره آب لیمو به آن اضافه کرده و روی صورت بمالید. بگذارید خشک شود و سپس آن را با آب ولرم بشویید. این ماسک را ۲تا ۳ بار در هفته استفاده کنید.